Profesjonalne i precyzyjne
Usługi narzędziowe

Formy wtryskowe do tworzyw sztucznych

Formy wtryskowe

Formy wtryskowe to nieodłączne narzędzia wykorzystywane w przemyśle tworzyw sztucznych. Umożliwiają produkcję różnorodnych elementów i wyrobów. Jesteśmy producentem form wtryskowych, specjalizującym się w tworzeniu wysokiej jakości narzędzi do wtrysku tworzyw sztucznych. Nasze formy wtryskowe są zaprojektowane tak, aby spełniać indywidualne wymagania naszych klientów, biorąc pod uwagę ich unikalne potrzeby oraz specyfikę produkcji.

Nasza firma posiada wieloletnie doświadczenie w branży oraz zaawansowane technologie, co pozwala nam dostarczać naszym klientom nowoczesne, precyzyjne i trwałe formy wtryskowe. Wykorzystując naszą wiedzę konstrukcyjną oraz bazując na pomyśle klienta lub dostarczonym przez Niego wzorze, podejmujemy się wykonania form wtryskowych do produkcji różnorodnych detali z tworzywa m.in. w branżach: meblowej, sanitarne, motoryzacyjnej.

Przy projektowaniu form wtryskowych kładziemy szczególny nacisk na precyzję, jakość wykonania i wytrzymałość. Wykorzystujemy najnowocześniejsze oprogramowanie projektowe i zaawansowane technologie w celu stworzenia optymalnego projektu formy wtryskowej. Nasz zespół doświadczonych inżynierów i projektantów pracuje w ścisłej współpracy z klientami, zapewniając indywidualne podejście oraz profesjonalne doradztwo na każdym etapie projektu.

W naszych formach wtryskowych stosujemy wysokiej jakości materiały, takie jak m.in. stal narzędziowa, które zapewniają trwałość i wytrzymałość formy nawet przy intensywnym użytkowaniu. Dbamy o każdy szczegół, od dokładnego spasowania komponentów, po odpowiednie chłodzenie i systemy wypychające, które umożliwiają łatwe i efektywne usuwanie gotowych elementów. Dostarczane przez nas formy wtryskowe umożliwiają precyzyjne formowanie elementów z tworzyw sztucznych. Dzięki zaawansowanym technikom projektowania i produkcji możliwe jest osiągnięcie bardzo dokładnych kształtów, wymiarów i detali.

Ponadto, proces wtrysku tworzywa jest powtarzalny, co oznacza, że można uzyskać identyczne elementy w każdym cyklu produkcji. Formy wtryskowe pozwalają na masową produkcję elementów w krótkim czasie. Wstrzykiwanie tworzywa do formy i proces chłodzenia odbywają się stosunkowo szybko, co przekłada się na wysoką wydajność produkcji. Dzięki temu można zaspokoić duże zapotrzebowanie na elementy w krótkim czasie.

Formy wtryskowe dla różnych segmentów przemysłu

Uniwersalność form wtryskowych sprawia, że produkty te znajdują zastosowanie w różnych segmentach przemysłu, dostosowując się do specyficznych potrzeb i wymagań każdej branży. Wielu producentów korzysta z form wtryskowych do wytwarzania elementów z tworzyw sztucznych do swoich produktów. Mogą to być m.in. elementy elektroniczne, obudowy, panele czy przyciski. Odpowiadając na zapotrzebowanie klientów z różnych branż, oferujemy formy wtryskowe do tworzyw sztucznych – zarówno zimnokanałowe, jak i gorącokanałowe. Oferujemy formy do wtryskowania detali o przeróżnym kształcie:

 • wysokoestetyczne formy do tworzyw sztucznych dla przemysłu kosmetycznego, farmaceutycznego czy spożywczego,

 • formy do elementów technicznych o niestandardowych kształtach, wymagających wysokiej precyzji wykonania,

 • gorącokanałowe oraz zimnokanałowe formy wtryskowe.

Możliwość dostarczenia tak szerokiej gamy produktów wynika z posiadania własnego, nowoczesnego i nieustannie rozwijanego parku maszynowego. Każda forma wtryskowa do tworzyw sztucznych zostaje wykonana na podstawie przekazanej przez klienta specyfikacjilub sporządzonej przez nas na podstawie wzoru dokumentacji technicznej. Doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, jak ważną i pilnie strzeżoną wartością każdej firmy jest know-how, dlatego gwarantujemy poufność w zakresie przekazywanych nam informacji technicznych oraz parametrów czy wzornictwa.

Etapy formowania wtryskowego

Technika modelowania uplastycznionych tworzyw sztucznych poprzez ich wtryskiwanie do specjalnie przygotowanej formy to jedna z najpowszechniejszych i jednocześnie najbardziej efektywnych form obróbki. Pozwala ona uzyskiwać różnego rodzaju detale takie jak opakowania, elementy konstrukcyjne czy wypełniające, bez których trudno wyobrazić sobie wiele gałęzi współczesnego przemysłu. Formy wtryskowe do tworzyw sztucznych umożliwiają sprawne i wydajne prowadzenie procesu produkcyjnego, składającego się z następujących etapów:

 • ogrzewanie i upłynnienie tworzywa w cylindrze wtryskarki,

 • właściwy wtrysk uplastycznionego materiału do formy,

 • chłodzenie lub ogrzewanie tworzywa w zależności od jego rodzaju (wyróżnia się materiał termoplastyczne oraz termoutwardzalne),

 • uwolnienie kształtki z formy wtryskowej poprzez rozdzielenie obu jej połówek,

 • oczyszczenie gotowego produktu,

 • zamknięcie formy w celu rozpoczęcia ponownego cyklu wtrysku.

Formowanie wtryskowe jest procesem, który umożliwia produkcję precyzyjnych elementów z tworzyw sztucznych. Ten zaawansowany proces składa się z kilku etapów, które są niezwykle istotne dla ostatecznego rezultatu i jakości wytworzonych komponentów. Współczesne możliwości w zakresie produkcji i obórki tworzyw sztucznych pozwalają wykorzystywać formy wtryskowe do wielu technik dozowania materiału. Jako doświadczony producent form wtryskowych dysonujący nowoczesnym zapleczem technologicznym jesteśmy w stanie zaprojektować i dostarczyć wysokiej jakości komponenty.

Prodmet s.c. – dlaczego warto nam zaufać?

Dokładamy wszelkich starań, by współpraca z naszą firmą stanowiła źródło satysfakcji oraz wymiernych korzyści. Jeśli chodzi o formy wtryskowe, produkcja ich odbywa się z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii. Posiadamy bogate doświadczenie w branży form wtryskowych, zdobyte przez lata pracy i realizację licznych projektów. Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych inżynierów i specjalistów, którzy posiadają głęboką wiedzę na temat projektowania, produkcji i optymalizacji form wtryskowych. Możesz być pewny, że Twoje projekty są w dobrych rękach. Oferujemy atrakcyjne ceny z możliwością negocjacji. Dodatkowe zalety współpracy z nami to m.in.:

 • szybka wycena,

 • maksymalne skrócenie czasu realizacji zamówień na formy wtryskowe,

 • możliwość przygotowania projektu na podstawie przekazanych przez klienta wytycznych lub wzoru,

 • doskonała precyzja wykonania form wtryskowych,

 • własny, nieustannie modernizowany park maszynowy obsługiwany przez zespół doświadczonych specjalistów.

Jakość jest dla nas niezwykle istotna. Dlatego inwestujemy w najnowocześniejsze technologie i narzędzia, aby zapewnić wysoką jakość naszych form wtryskowych. Produkty cechuje precyzja wykonania, trwałość i doskonałe dopasowanie. Przeprowadzamy również rygorystyczne kontrole jakości na każdym etapie produkcji, aby zagwarantować spełnienie najwyższych standardów.

Rozumiemy, jak ważne jest dla Ciebie terminowe dostarczenie form wtryskowych. Dlatego stosujemy zorganizowane procesy produkcyjne i dbamy o wydajność naszych działań. Z nami możesz być pewny, że Twoje zamówienie będzie realizowane terminowo, zgodnie z ustalonym harmonogramem. Nasza efektywność produkcji pozwala nam również oferować konkurencyjne ceny.

Satysfakcja klienta jest naszym priorytetem. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić Ci najwyższą jakość obsługi. Serdecznie zapraszamy do kontaktu oraz składania zapytań ofertowych. Służymy profesjonalnym doradztwem na każdym etapie realizacji zlecenia. Jesteśmy w stanie wyprodukować formy wtryskowe zgodne ze specyfikacją w konkurencyjnej cenie. Współpracujemy z firmami z całego kraju, jak i Europy ze wszystkich sektorów i branż przemysłu. Naszą najlepszą reklamę stanowią zadowoleni ze współpracy klienci, którzy zaufali nam raz, stając się stałymi partnerami biznesowymi.


Formy wtryskowe dla różnych segmentów przemysłu

Odpowiadając na zapotrzebowanie klientów z różnych branż, oferujemy formy wtryskowe do tworzyw sztucznych zarówno zimnokanałowe jak i gorącokanałowe. Oferujemy formy do wtryskowania detali o przeróżnym kształcie:

 • wysokoestetyczne formy do tworzyw sztucznych dla przemysłu kosmetycznego, farmaceutycznego czy spożywczego,
 • formy do elementów technicznych o niestandardowych kształtach, wymagających wysokiej precyzji wykonania,
 • gorącokanałowe oraz zimnokanałowe formy wtryskowe.

Możliwość dostarczenia tak szerokiej gamy produktów wynika z posiadania własnego, nowoczesnego i nieustannie rozwijanego parku maszynowego. Każda forma wtryskowa do tworzyw sztucznych zostaje wykonana na podstawie przekazanej przez klienta specyfikacji lub sporządzonej przez nas na podstawie wzoru dokumentacji technicznej. Doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, jak ważną i pilnie strzeżoną wartością każdej firmy jest know-how, dlatego gwarantujemy poufność w zakresie przekazywanych nam informacji technicznych oraz parametrów czy wzornictwa.


Etapy formowania wtryskowego

Technika modelowania uplastycznionych tworzyw sztucznych poprzez ich wtryskiwanie do specjalnie przygotowanej formy to jedna z najpowszechniejszych i jednocześnie najbardziej efektywnych form obróbki. Pozwala ona uzyskiwać różnego rodzaju detale takie jak opakowania, elementy konstrukcyjne czy wypełniające, bez których trudno wyobrazić sobie wiele gałęzi współczesnego przemysłu. Formy wtryskowe do tworzyw sztucznych umożliwiają sprawne i wydajne prowadzenie procesu produkcyjnego, składającego się z następujących etapów:

 • ogrzewanie i upłynnienie tworzywa w cylindrze wtryskarki,
 • właściwy wtrysk uplastycznionego materiału do formy,
 • chłodzenie lub ogrzewanie tworzywa w zależności od jego rodzaju (wyróżnia się materiał termoplastyczne oraz termoutwardzalne),
 • uwolnienie kształtki z formy wtryskowej poprzez rozdzielenie obu jej połówek,
 • oczyszczenie gotowego produktu,
 • zamknięcie formy w celu rozpoczęcia ponownego cyklu wtrysku.

Współczesne możliwości w zakresie produkcji i obórki tworzyw sztucznych pozwalają wykorzystywać formy wtryskowe do wielu technik dozowania materiału. Jako doświadczony producent form wtryskowych dysonujący nowoczesnym zapleczem technologicznym jesteśmy w stanie zaprojektować i dostarczyć wysokiej jakości komponenty.


Prodmet s.c. – dlaczego warto nam zaufać?

Dokładamy wszelkich starań, by współpraca z naszą firmą stanowiła źródło satysfakcji oraz wymiernych korzyści. Jeśli chodzi o formy wtryskowe, produkcja ich odbywa się z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii. Oferujemy atrakcyjne ceny z możliwością negocjacji. Dodatkowe zalety współpracy z nami to m.in.:

 • szybka wycena,
 • maksymalne skrócenie czasu realizacji zamówień na formy wtryskowe,
 • możliwość przygotowania projektu na podstawie przekazanych przez klienta wytycznych lub wzoru,
 • doskonała precyzja wykonania form wtryskowych,
 • własny, nieustannie modernizowany park maszynowy obsługiwany przez zespół doświadczonych specjalistów.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu oraz składania zapytań ofertowych. Służymy profesjonalnym doradztwem na każdym etapie realizacji zlecenia. Jesteśmy w stanie wyprodukować formy wtryskowe zgodne ze specyfikacją w konkurencyjnej cenie. Współpracujemy z firmami z całego kraju, jak i Europy ze wszystkich sektorów i branż przemysłu. Naszą najlepszą reklamę stanowią zadowoleni ze współpracy Klienci, którzy zaufali nam raz, stając się stałymi partnerami biznesowymi.

Produkt został dodany do koszyka